:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Będzie pociąg na Mazury, do Świnoujścia, Kołobrzegu i Łeby

Komunikacja, Będzie pociąg Mazury Świnoujścia Kołobrzegu Łeby - zdjęcie, fotografia

Nowy kolejowy rozkład jazdy dla Jeleniej Góry będzie najlepszym od lat.

 

Od 9 grudnia powróci codzienne połączenie kolejowe z Mazurami o które KODLK starało się od 2015 roku. Będzie to IC SŁOWACKI relacji Jelenia Góra-Ełk p. Wrocław, Częstochowę, WARSZAWĘ, Białystok który w sezonie zimowym i letnim pojedzie ze Szklarskiej Poręby a w pozostałe dni z Jeleniej Góry.  Rankiem będziemy mogli z Jeleniej Góry i Wałbrzycha dojechać jak obecnie pociągiem Pendolino p. Częstochowę do Warszawy. Po godzinie 7 wyruszy w trasę codziennie IC BARNIM. Jego relacja zostanie wydłużona aż do Świnoujścia a nie jak obecnie tylko do Szczecina.Po godzinie 10 zaplanowany zostanie IC CHEŁMOŃSKI do Przemyśla p. Wrocław, Częstochowę, Kraków, Rzeszów. Pozytywnie zakończyły się również starania o połączenie z Mazurami. Sensacją będzie wakacyjny TLK ŁEBSKO który przed godziną 20 odjedzie z Jeleniej Góry p. WROCŁAW, Głogów, Zieloną Górę, Szczecin do Kołobrzegu i Łeby. Pociąg będzie kursował w wakacje. Przez Częstochowę i Piotrków Trybunalski pojadą również nocne KARKONOSZE do Białegostoku. Po drodze zahaczą również o Łódź. Bez zmian pojedzie nocny TLK ROZEWIE do Gdyni Głównej, oraz EIC ŚNIEŻKA do Warszawy Wschodniej wyruszający z naszego miasta po południu w każdą sobotę i niedzielę. . Jedyne czego obecnie brakuje Jeleniej Górze to bezpośredniego pociągu do Lublina p. Katowice. O to KOMITET stara się już od lat i starać nie przestanie. Należy przyznać jednak, że z roku na rok udaje się coraz więcej. Powyższe zmiany na pewno ucieszą podróżnych i urlopowiczów planujących już przyszłoroczny wypoczynek na mazurskich i nadmorskich kurortach.

Reklama

Będzie pociąg na Mazury, do Świnoujścia, Kołobrzegu i Łeby komentarze opinie

  • Karlosz - niezalogowany 2018-10-06 11:21:19

    Przydałby się jeszcze pociąg do Zielonej Góry bezpośrednio z Jeleniej Góry w dzień rano lub popołudniu tak jak było kiedys

  • Luzyczanin - niezalogowany 2018-10-04 16:51:07

    Te pociągi do Lubawki i Trutnowa były całkiem fajne i potrzebne ludziom.Obiecalem narzeczonej wycieczkę do Czech pociągiem jak skończy leczenie, a wy likwidujecie taka trasę. Po co mi pendolino do Ełku, jak ja nie mogę okolicy zjechać pociągiem, ani do Lubania z JG wrócić wieczorem tudzież w drugą stronę bo nie ma pociągu po 20 godzinie. A do Lwowka taka fajna trasa i Ch... J ja strzelił. Dalej baloniki ludziom dawajcie i przypisujcie sobie bzdury.

  • ablader - niezalogowany 2018-10-04 12:40:52

    A gdzie pociąg aby dojechać z Szklarskiej poręby na 7.oo do jeleniej góry no gdzie do kitu ten rozkład jady Myślicie o sobie a nie o ludziach którzy muszą dojechać do pracy

  • HrabiaGiersdorf - niezalogowany 2018-10-03 22:35:16

    Ja cierpędoleiniedole!!! Chem wybory co roku, to może będzie IC na księżyć przez Śnieżkę i tunel pod przełęczą Karkonoską co to jest na mapie w gminie Podgórzyn.

  • dr Noema - niezalogowany 2018-10-03 21:55:32

    Rzondam 10 par pendolin ze Zgorzelca do Warszawy z przystankiem pod moim zakładem fryzjerskim. Doktorat we Wrocławiu już zrobiłam więc teraz zabieram się za ha ha ha bilitację. A co! Wiem, że potrafię. I teraz potrzebuję dobrego połączenia ze stolicą. KODLK - zabierać mi się za poprawę połączeń na jedynej ważnej linii Dolnego Śląska, czyli E30 z Wrocławia do Zgorzelca. A jak będziecie się stawiać to was tak obsmaruję na Infokolej, że się kapciami nakryjecie.

  • wer - niezalogowany 2018-10-03 20:52:25

    Pendolino do Karpacza z Jeleniej przez Wegliniec HEJ!

  • wer - niezalogowany 2018-10-03 20:52:25

    Pendolino do Karpacza z Jeleniej przez Wegliniec HEJ!

  • KODLK do KODLK - niezalogowany 2018-10-03 20:00:04

    Czy wiecie co to jest Szydera? Po odpowiedzi widzę, że raczej słabo ???? Mam dla Was radę - postarajcie się o EIP do Bolesławca - szybki dojazd do tego miasta może wam się kiedyś przydać ????

  • mieszkanka - niezalogowany 2018-10-03 19:51:39

    Mieszkam w Dębowym Gaju i nie mam jak dojechać do pracy do Jeleniej Góry na 8 rano. Pociągi zlikwidowano a własnego auta nie mam. Musiałam zrezygnować z pracy bo nie jestem w stanie do niej dojechać. Ale za to pojadę sobie w wakacje na Mazury pociągiem PKP IC. O ile dostanę się jakoś do Jeleniej Góry. Tylko za co kupię bilet skoro nie mam pracy ??

  • pasażer - niezalogowany 2018-10-03 19:43:25

    Prawdziwy obraz skuteczności tego całego KODLK to są właśnie te likwidowane pociągi do Lwówka, Trutnova, Lubawki, niedogodne połączenia do Szklarskiej Poręby, czy zarastająca linia kolejowa do Karpacza i Kowar, czyli nasze lokalne podwórko. Bo jeśli chodzi o pociągi dalekobieżne np. do Olsztyna albo Łeby to ciekawe jest, że na trasie tych pociągów jest przynajmniej po kilka podobnych lokalnych stowarzyszeń działających na rzecz rozwoju kolei i każde poczytuje sobie za ich własny sukces, że to one sprawiło, że te pociągi ruszyły :D Normalnie kabaret na szynach i nic więcej. No chyba że za sukces KODLK uznać rozpieprzenie trasy nocnych Karkonoszy do Warszawy, który to pociąg nie dość że jeździ teraz naokoło przez Węgliniec zamiast prosto przez Wałbrzych, to jeszcze na Darcie, czyli w ogóle nie ma wagonów sypialnych i kuszetek. W końcu to dolnośląski odcinek. I tutaj efekt jest bardzo dobrze widoczny: tak jak zawsze nocny pociąg do Warszawy miał bardzo dobrą frekwencję, tak teraz jest to kompletny muchowóz. Działajcie dalej, chłopaki...

  • baca - niezalogowany 2018-10-03 19:33:55

    KODLK, do Lwówka też jeździcie pociągami, tak samo jak do Szklarskiej. Do Lubawki też. Przecież wy ludki zielonego pojęcia nie macie o potrzebach komunikacyjnych mieszkańców Kotliny. A rozpoznawalni jesteście, często widzę was na dworcu w Jeleniej jak kręcicie filmiki z przyjazdu Bardzo Ważnych Pociągów z Olsztyna albo Białegostoku. I tylko tam. Czasem rozdajecie baloniki ludziom którzy wysiadają z tych pociągów. Dorosłe dzieci, które bawią się w organizatorów transportu. Śmiechu warte.

  • KODLK - niezalogowany 2018-10-03 19:27:23

    A żebyś się zdziwił że jeździmy i to bardzo często i to na różnych trasach. Tylko że żaden z nas nie będzie się afiszował że jest z Komitetu bo nikogo to nie interesuje kto kim jest. Nie każdy jest osobą publiczną.

  • Zdzichu - niezalogowany 2018-10-03 19:20:04

    @Kolejarz w pełni się z Tobą zgadzam.Do tych Mazur można dodać że ten Ełk to tak słabo.Gdyby ten pociąg jechał przez Giżycko to byłoby coś konkretnego a tak dojedziemy do Ełku i dalej lipa znając tamtejsze realia a Wy w tym komitecie zacznijcie jak piszą przedmówcy w końcu jeździć pociągami.Jakoś nigdy Was nie widziałem np w pociągu do Szklarskiej,natomiast w internecie Was pełno.

  • adi - niezalogowany 2018-10-03 17:58:53

    @Kolejarz: Nic dodać, nic ująć. Miałem znajomą, która wybrała się kiedyś na wycieczkę do Liberca pociągiem. W Libercu zobaczyła, że ostatni pociąg do Szklarskiej Poręby jest jakoś o 18:30 więc wróciła tym pociągiem. A w Szklarskiej zdziwko, bo do Jeleniej żadnego pociągu już nie było, poszła na PKS a tam też nic, bo ostatni autobus do Jeleniej odjechał 10 minut temu. Skończyło się na tym, że ktoś z rodziny musiał po nią przyjechać samochodem i tylko dzięki temu udało jej się wrócić do domu. Teraz mówi, że nigdy więcej już nie wybierze się do Czech pociągiem. Widać że mikole z KODLK pociągami na co dzień nie jeżdżą skoro nie widzą takich "kwiatków", a zależy im tylko na egzotycznych relacjach (im dalej od Jeleniej Góry tym lepiej), żeby było czym się pochwalić w mediach i przed innymi mikolami. Krótko mówiąc, zależy im na własnym rozgłosie a nie korzyściach dla pasażerów.

  • ~~niewiedzący~~ - niezalogowany 2018-10-03 17:40:58

    Co trzy miesiące zmienia się rozkład jazdy i o co tyle krzyku przy takim postępowaniu pasażer nie wróci na kolej bo jak to dziś pociąg jest a za trzy miechy go nie ma po za tym co mi pociągach jak z ościennych miejscowości nie ma czym dojechać

  • Kolejarz - niezalogowany 2018-10-03 17:40:07

    Do KODLK: To starajcie się dalej o pociągi do Ełku, Łeby a nawet Rzymu (tak jakby to były najważniejsze kierunki dla jeleniogórzan), a tymczasem pod nosem wam likwidują pociągi, np. zlikwidowano wszystkie pociągi do Lwówka, ludzie skarżą się że nie mają jak wrócić ze Szklarskiej Poręby, bo ostatni pociąg z Czech kończy bieg w Szklarskiej Porębie i dalej ani rusz nigdzie się stamtąd nie ruszysz bo pierwszy pociąg do Jeleniej jedzie... dopiero rano, do Lubawki miały być codzienne pociągi a tymczasem jak ich nie było tak nie ma a w zamian zaczynają już jeździć busy nawet na wakacyjnym połączeniu do Trutnova zamiast pociągów. A wy od dziesięciu lat walczycie o pociąg na Mazury? I ja pier..., chciałoby się powiedzieć. I kto tu robi z siebie pośmiewisko? Zorientujcie się z jakich pociągów ludzie korzystają jeżdżąc codziennie do pracy i szkół i przestańcie błądzić z głową w chmurach. A przede wszystkim kup sobie gościu jakiś słownik, bo jak z takimi bykami gramatycznymi i ortograficznymi walicie pisma do różnych instytucji to nic dziwnego, że się tam z was tylko śmieją.

  • KODLK - niezalogowany 2018-10-03 15:38:20

    Do rozmówcy o tym samym nikomu nie poddawaj się pod kogoś i nie wpisuj bzdur. A co pracownika ic my również się z was śmiejemy a zwłaszcza z uruchamiania muchowozów które są tutaj niepotrzebne typu TLK HALNY czy EIC ŚNIEŻKA. Uruchamianie dwie pary pociągów kompletnie nie potrzebnych ludziom a na postulaty dotyczące braku uruchomienia połączeń kolejowych do Lublina i Katowic piszecie najpierw w jednym piśmie że liczy się dla was przede wszystkim liczba podróżnych na całej długości trasy a w drugim piśmie że ważne są także relacje odcinkowe. Kłamiecie w żywe oczy bo nie macie konkretnych argumentów uzasadniających likwidację połączenia z Lublinem. Działamy już od prawie 10 lat i o połączenie z Mazurem staramy się od 2015 roku. Były Mamry w zeszłym rozkładzie się jeździły w takich terminach że nikt nie wiedział o tym że to jeździ. Mimo dobrej frekwencji na wakacje skróciliście relacje Mamrów z Białegostoku do Wrocławia-bardzo mądre zagranie skracać relacje na wakacje po prostu brawo. Na szczęście pisaliśmy do Ministerstwa i Ministerstwo zapowiedziało że rozpatrzy propozycję jak widać coś drgnęło. Staraliśmy się o połączenia z Warszawą Szczecinem Gdynią Rzeszowem Łodzią i Lublinem oraz wakacyjny pociąg z Jeleniej nad morze. Piszemy pisma do Ministerstwa bo oni dają wam kasę. Uruchamianie jakieś muchowozy do Bydgoszczy jeszcze dublujące pociąg z Poznania na tej samej trasie. Nie znacie kompletnie zapotrzebowania na połączenia w danym regionie a wasz marketing leży kompletnie. Informację o uruchomieniu jakiegoś nowego połączenia oublikujecie w mediach głównych dopiero na tydzień przed wejściem mówicie głośno jacy to nie jesteście wspaniali że coś uruchamianie. Tym czasem przeciętny pasażer w pierwszej kolejności wchodzi na portale dotyczące swojego regionu i tu powinien otrzymać takie informacje. Napisanie takiej notki zajęło mi nie więcej niż 15 minut. Dla was to problem a potem się dziecię że nikt nic nie wie. Dotacja jest dla was najważniejsza a nie pasażer. Liczą się dla was tylko duże miasta a mniejsze tak zwane końcówki macie w sypie i układanie rozkład tylko po to aby coś tam jeździło a najchętniej nic. Dlatego jesteśmy niewygodny dla was my i podobne grupy w całej Polsce . Podobnie jest z Kudową gdzie do kurortu chcecie yruchomić tylko jeden TLK w sezonie bu hahaha - to ma być oferta przewozowa dla kogo,? Sami robicie z siebie pośmiewisko.Tyle w temacie.

  • . - niezalogowany 2018-10-03 13:46:29

    A ja chce żeby spadło na mnie 16 ton

  • Kolejarzyk - niezalogowany 2018-10-03 11:59:29

    Moim marzeniem jest pociąg IC ,, Góraleczka" Szklarska Poręba - Wrocław-Opole-Gliwice-Katowice-Żywiec-Sucha Beskidzka-Nowy Targ- Zakopane . Super byłoby takie połączenie . Kursowanie w weekendy , ferie zimowe,majówka,Boże Ciało,wakacje codziennie i wyjazd w ciągu dnia .

  • xxxxxx - niezalogowany 2018-10-03 10:31:05

    A ja chcę Szklarska Poręba-Wrocłąw-Katowice-Zakopane

  • KODLK - niezalogowany 2018-10-03 09:06:34

    To jeszcze nie wszystko! Obecnie pracujemy nad EIC do Pragi przez Jakuszyce, wytrasowaniem Moskwa - Nicea przez Jelenią Górę z postojem w Uboczu oraz 15 kierunkami na Ukrainę! Jeśli wystarczy nam zioła to kolejne pomysły i petycje to tylko kwestia czasu! Wspierajcie nas!!!

  • pracownik ic - niezalogowany 2018-10-03 08:38:52

    ci kolesie z tego komitetu to napisali petycje chyba w każdych możliwych kierunkach i teraz jak PKP zrobi jakiś pociąg to trąbią sukces,mamy w firmie niezły ubaw z tych typów

  • Rallyaction - niezalogowany 2018-10-03 08:24:05

    35lat temu jak jechałem do Lublina to wpychali mnie przez okno, tłok totalny. ????

Dodajesz jako: |