:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
PILNE
12/01/2019 15:44

Około godziny 10-tej w Sosnówce, autobus MZK linii nr 19 wpadł do głębokiego rowu. Kierowca winą obarcza drogowców i katastrofalny jego zdaniem stan dróg. Jak do tego doszło i co powiedział nam kierowca? O tym w materiale.

Autobus MZK  wpadł do rowu - kierowca wściekły na drogowców! Zobacz film.

Kierujący autobusem MZK wpadł w poślizg na śliskiej nawierzchni. Początkowo udało mu się jeszcze zapanować nad pojazdem i go zatrzymać, jednak zablokował przejazd. Kierowca wysiadł z autobusu aby ocenić możliwości dalszych manewrów i wówczas pojazd, pomimo zaciągniętego hamulca ręcznego zaczął się staczać w stronę krawędzi drogi. Ostatecznie zsunął się do rowu.Na szczęscie na pokładzie nie było pasażerów.  Aby wydobyć go z pułapki potrzebny był holownik pomocy drogowej. Na czas akcji droga była całkowicie zablokowana.

Reklama

autobus mzk wpadł do rowu - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 16:15:41

    Ale to samo jest w Podgórzynie, Przesiece i Borowicach....

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 16:23:26

    Piechowice to samo nie widac gdzie jest rów po boku jadąc z Sobieszowa .

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 16:25:57

    Trzeba umieć stawać.

  • joanna - niezalogowany 2019-01-12 16:47:47

    2 stycznia dzwoniłam z prośbą, żeby pan przyjechał i odśnieżył, bo u nas jest koniec świata- śnieg padał przez parę godzin, zamieć zawieja- a musimy dotrzeć jakoś na pogrzeb, a nawet z domu się wyjechać nie dało, autobus wpadł na pobocze na Dolnej i droga zablokowana, pół metra śniegu i ślizgawica- to pan na mnie naskoczył, że się cytuję "w łóżku z boku na bok przewracam jak on ciężko pracuje" (a była godzina 12 w południe i nic nie zrobione) i "on nie będzie jeździł, bo po co ma sypać jak mu śnieg pracę zasypuje" i "co baba mu będzie gadać"... A jak mieszkańcy mają funkcjonować w takim razie? Może się władze Gminy wypowiedzą? Wójt? bo jak się dzwoni to Gmina odsyła do Starostwa a stamtąd... wiecie, do Kajfasza, a firma odśnieżająca przetarg wygrała i sobie żarty z nas urządzają... Może wreszcie się echem odbije i coś zrobią, bo przecież nasza Gmina to nie koniec świata chyba!

  • Grażyna od lysego - niezalogowany 2019-01-12 16:57:56

    Kierowca powinien zapisać się do Drive Club-u. Przyjeżdżał by na spoty, porozmawiali by z nim, nauczyli by jeździć i do sytuacji by nie doszło . Bo zima wyróżnia kierowców od posiadaczy prawa jazdy. Na obecną chwilę roweru bym cieciowi nie dał jak jeździć nie potrafi. Były cięższe warunki i inni kierowcy dawali radę. Ale jak ktoś prawo jazdy w lays-ach znalazł i wozi ludzi to grubo. Typowy januszek.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 16:59:11

    Co za dziad wygrał te przetargi gm. Jezów sudecki to samo

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 16:59:15

    Jacek ze Starostwa Powiatowego odpowiedzialny i winien za stan dróg w dniu dzisiejszym tj 12.01.2019 To decyzja tego pana a gdzie jego odpowiedzialności!!!

  • gość 2019-01-12 17:09:58

    po co wysiadał z autobusu??????

  • Gośćabradab - niezalogowany 2019-01-12 17:15:11

    Przyjmuja do pracy nowicjuszy i nieudacznikow to co sie dziwic

  • Do gosc z piechowic - niezalogowany 2019-01-12 17:20:32

    Piechowice w porownabiu do sosnowki sa super ośnieżone... juz nie wspominam nawet o drodze z jeleniej do ronda w miłkowie gdzie jedzie sie 40kmh i trzeba uwazac zeby lod do rowu nie sciagnac... to sa efekty CCC cena czyni cuda tylko ze ktos w przetargu nie docztal " jeden przejazd piaskarki dziennie bez posypywania"

  • gość 2019-01-12 17:25:27

    Widać po śladach ze wjechał do rowu, za autobusem piękny zakręt chyba trochę a szybko. Nie dostosował prędkości i tyle a nie wina drogowców.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 17:30:17

    Ludzie, nie po to płacimy podatki, żeby firma której obowiązkiem jest odsniezac robiła sobie żarty! Nie ma znaczenia dobry czy slabszy kierowca- po to firma przetarg wygrała że ma pracować jak należy. Dopóki się jakaś tragedia nie stanie to firma drucik będzie zbijac kasę za nienalezyte wywiazywanie się z obowiązków.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 17:32:28

    Na codzien pewnie nagniata złomem typu golf w drive clubie który pałuje na ręcznym pod tesco

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 17:33:33

    Ktoś kto wypowiada się na temat 'nie winy' drogowców zdecydowanie nie widział jak te drogi potrafią naprawdę wyglądać. Nie ycze nikomu żeby musiał z duszą na ramieniu jechać po takiej szklance. Zwłaszcza że wypadki są często! I zablokowane nieprzejezdne drogi

  • Obserwator MZK - niezalogowany 2019-01-12 17:40:42

    Aż szkoda słuchać co ten................ Opowiada. Po przesluchaniu 2 krotnie jego wypowiedzi...... To masakra to co on opowiada. Wszystko mija się z celem. Kto dał jemu uprawnienia do przewozu osób. SZOK.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 17:53:41

    Gdyby było odsniezone i posypane jak trzeba to by żadnych wypadków nie było. A ciągle są. Firma kogutek do zwolnienia, koniec kropka. Może zbiorowa skarga?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 18:15:04

    Zamiast narzekać to łopaty w dłoń i do osnieżania !!! A drogi są śliskie bo jest zima. Dobry kierowca sobie poradzi a bezmózgi lądują w rowie. POZDRAWIAM

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 18:23:09

    Drodzy super kierowcy na lodowisko nie ma opon

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 18:41:44

    Dzisiaj rozmawiałem z byłym wykonawcą który od dnia dzisiejszego nie utrzymuje Dróg Powiatowych odpowiedzialność za stan nawierzchni dróg ponosi odpowiedzialność Starostwo Powiatowe Jelenia góra

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 18:44:35

    Kto ze starostwa odpowiada za stan Utrzymania Dróg wie ktoś Dlaczego nie ponosi odpowiedzialności za stan nawierzchni dróg zwolnić takiego

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 18:46:12

    Dyscyplinarka dla takiego co on sobie wyobraża

  • gość 2019-01-12 19:31:23

    kierowca pierdola -fantaziuje

  • gość 2019-01-12 19:43:55

    Kierowca miał racje ,bo na tym odcinku jest bardzo ślisko !!!A teksty oczerniające są nie na miejscu ciekawa jestem czy taki mądrala umiał by zapanować nad 5 tonowym autobusem ,na drodze pokrytej lodem!!!

  • Szkoda gadać - niezalogowany 2019-01-12 19:56:03

    Firma ,która wygrała przetarg powinna być obciążona kosztami akcji i karami,bi to co się dzieje ,gdy snyeg popada ,to przechodzi ludzkie pojęcie!!! Nie wiem,kto jest odpowiedzialny,hAj dla mnie , nikt i zdrowych zmysłach nie bierze firmy z innego powiatu!!!żenada ,oszczędzać na ludzkim życiu,bo całe szczęście jeszcze,powtarzam jeszcze nie doszło do żadnej poważniejszej tragedii,no ale wtedy dopiero ruszy machina u na wszystko się znajdzie ,nawet na firmę z powiatu ,a nie ze Świeradowa.AMEN.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 20:14:52

    Prawdopodobnie od dzisiaj ta firma nie utrzymuję dróg w naszej gminie Kto za tym ponosi odpowiedzialnośc za utrzymanie dróg

  • gość 2019-01-12 20:41:06

    osoba odpowiedzialna za drogi do wywalenia, SKANDAL, spróbuj cwaniaku jeden z drugim na lodzie zahamować. Nie o to chodzi żeby z duszą na ramieniu jechać po lodowisku, każdy kierowca płaci za możliwość przejazdu DROGĄ. Popieram tego kierowcę, współczuję i podziwiam za pracę w trudnych warunkach. Nie zatrudnił się na prowadzenie bobsleja tylko autobusu, a ma jeździć po torze saneczkowym ??? OSOBA ZE STAROSTWA DO WYWALENIA A FIRMA DO UKARANIA ZA BRAK REALIZACJI UMOWY, plus pozwy za uszkodzone auta do zarządcy drogi

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 20:56:27

    Jak mógł się stoczyć pod górkę

  • gość 2019-01-12 21:01:21

    na lodzie nie hamujemy dajemy gazu

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 21:12:22

    Łatwo psioczyć na kierowcę lecz niejeden z tych cwaniaczków jakby miał sam jechać po tym lodzie autobusem na letnich oponach to najpierw musiał by sobie nogawki zawiązać, bo najlepiej pisać głupoty hak brak pojęcia o czym się pisze, i brak intyligęcij

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 21:19:31

    Powiem jedno a zwłaszcza do mieszkańców gminy jezow sudecki i samego jezowa Pan który u nas odśnieża prawdopodobnie posiada tylko jedna odśnieżarke i odśnieża nie tylko drogi powiatowe w naszej gminiea ale i sąsiadujących gmin nr do powiatówki dostałam z gminy mój telefon był czerwony od interwencji droga do pracy z pracy do szkoły ze szkoły tragedia Pan pięknie mi w ucho nawijała że sobie z wykonawcą porozmawia a prawda jest taka że gówno robi powiedziałam jedno ze jak dojdzie do tragedii albo wyladowania w rowie znajdzie się ktoś łebski kto wyciągnie z tego zaniedbalstwa konsekwencje powiem tak że parensacie lat temu odśnieżali wiejskie drogi gospodarze była taka sytuacja ze pewna osoba z rodziny pracowała u takiego Pana o 3 rano wyruszał stara 80-siątka (nie bardzo się znam na ciągnikach) bez ogrzewania i wszelkich wygód by drogi były przejezdne i posypane szlaką też telefonów nie było końca mimo iż chłopaki naprawdę kawał dobrej roboty wykonywali ale drogi były przejezdne i niech mi nikt nie mówi że nie potem powiatówka sięgała wyżej ( gospodarze mieli dosyć kasa nie wypłacana na czas jakieś pretensje kombinacje że strony powiatu) odśnieżali z pks-u mpgk o ile pamiętam i też porażka ale teraz to powiat zaliczył konkretną klapę i nie wiem czy ten przetarg to po rodzinie czy po znajomości sami myślcie ale dzwonić dzwonić i jeszcze raz dzwonić wojtowi również męczyć ucho jedno co powiem to pan z powiatu do mnie z żadnym krzywym tekstem to nie wyskoczyl chyba po moim głosie rozpoznawał moja wściekłość

  • gośću - niezalogowany 2019-01-12 21:30:12

    sąd, sąd sąd...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 21:54:11

    Ten baran tak odśnieża, że droga robi się dziwnie wąska, ledwo dwa auta się mijają, jeszcze nigdy tak fatalnie nie było

  • kierman - niezalogowany 2019-01-12 21:58:36

    Gość raczej nie ściemnia,autobus jest wyposażony w monitoring więc i tak będzie wszystko wiadomo.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 21:58:53

    Wszędzie dramat w szklarskiej też drogowcy zapomnieli co to zima zachowują się jak dzieci w piachu tu górka tam babka szok

  • Czytelnik - niezalogowany 2019-01-12 22:13:49

    Czytam komentarze i nie wierzę, że ludzie tacy głupi są. Jest zima, nawaliło śniegu, a wy oskarżacie służby odśnieżające, czy władze samorządowe. Taka jest pogoda zimą w górach. Fajnie jakby były białe pola, drzewa i krajobraz jak z bajki, a chodniki i drogi bez śniegu. Nie ma takiej możliwości. Jest zima, jest śnieg i żadna siła natury nie pokona.

  • Gość - niezalogowany 2019-01-12 22:30:44

    Nie no jak to, jak można wymagać od firmy która ma odsniezac żeby odśnieżala? Ludzie jak można pisać że w górach jest śnieg i tak ma być. Owszem, zimy bywają tutaj trudne, ale na tych terenach nie zatrudnia się firmy z 1 odsniezarka, która ma w dodatku obsłużyć tak duży teren. Dojazd że Świeradowa? No to faktycznie fest. Zatrudnia się firmę która ma to należycie ogarnąć. Skoro ogarnia tego tematu mamy prawo się skarżyć i odwoływać. Skarg jest masa, więc ktoś za to powinien w końcu odpowiedzieć.

  • gość 2019-01-12 23:36:40

    ale kuźwa ma...ć jak nie odśnieżysz chodnika pod SWOJĄ POSESJĄ to "straż miejska mandacik wlepia" PYTAM SIĘ KTO ZAPŁACI ZA STRATY ???????? PAŃSTWO ????????

  • gość786 - niezalogowany 2019-01-13 00:03:49

    To się kierownik naogląda - ostatnio wypadek na Kilara, tu drugi w Sosnówce, choć raz zobacczy coś lepszego niż kanapki kierowców i te dupeczki z którymi kursują :)

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 02:56:53

    Ciekawe kiedy kierownictwo się zorientuje, że Mariuszek wyjątkowo się nie nadaje za kierownicę autobusu... Oby przed jakąś prawdziwą tragedią...

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 02:59:41

    Tak swoją drogą zamiast wydawać kasę na tak głupie inwestycje (przynoszące większe straty niż zyski) jak np biletomaty MZK mogłoby chociaż kilka autobusów wyposażyć w opony zimowe...

  • gość 2019-01-13 08:12:36

    Drogi kierowco , musisz nabyć praktyki , ja też jechałem tą drogą zatrzymałem się , zrobiłem siusiu i jechałem dalej i nic mi się nie stoczyło . proponuję trenować na płycie lotniska , na tzw górce .....itp ....wprawa i praktyka .........

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 08:25:56

    Ja bym tego Jacka wywalił na zbity łeb ze starostwa który nie wypuścił samochodów do pracy to on jest odpowiedzialny za stan nawierzchni we wczorajszym dniu Starosta powinien zająć się nim ma bardzo złą opinię Pan Jacek

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 09:09:20

    Ja znam tego pana on mieszka niedaleko mnie a pracuję prawdopodobnie w starostwie nie da się z nim zaprzyjaźnić trudny facet bardzo trudny

  • Gość2244 - niezalogowany 2019-01-13 09:25:36

    Panie kierowco ja Pana nie poucza bo wiem jak ciężko jest prowadzić taką maszynę(doslownie). Ale że Pan się nie domyslil że autobus może się stoczyć...przeciez hamulec ręczny działa tylko i wyłącznie na dwa tylne koła. Więc nie dziwnym jest że tracąc dwa przednie punkty podparcia,zjechał sobie do rowu. Dziękować szczęściu że nic się nikomu nie stało. Pozdrawiam

  • Gość2244 - niezalogowany 2019-01-13 09:30:44

    Autobus nie waży 5 ton....około 12

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 09:33:21

    Dlaczego Starostwo nie odpowiada na naszą petycję tylko milczy przecież tam ktoś jest odpowiedzialny za stan utrzymania dróg a ta droga jest Powiatowa Dlaczego Starostwo Powiatowe milczy

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 10:02:39

    Dziad co wykonuje usługi w jeżowie Sudeckim to jest z Przysieki tak piszę na stronach Starostwa Powiatowego Rozmawiałem z nim i nie rozumie co się do niego mówi

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 10:13:28

    Winny siedzi cicho jak zwykle i milczy odpowiedzialny za utrzymanie dróg Starostwo Powiatowe Jelenia góra

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 10:20:40

    Kolejny wypadek na tej drodze... Jak ktoś zginie to zaczną się kontrole, tak to w naszym kraju jest.... W Gminie Podgórzyn bezpieczne drogi raczej nie znajdują się na liście priorytetów... Każdy musi sobie radzić we własnym zakresie....

  • gość 2019-01-13 10:31:18

    dlaczego kaze sie kierowcow za "niedostosowanie predkosci do warunkow" gdy warunkow nie ma wcale? a odpowiedzialni za ten stan trzepia kase i sie smieja, wobec nich zadne konsekwencje nie sa wyciagane

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 10:34:14

    Kierowcy Odpowiedzcie sami sobie ile jest w tym że doszło do wypadku z waszej winy

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 10:50:36

    Proste nie rozgarnięty kierowca nie zaciągnął ręcznego myślał ze otwarcie przednich drzwi zadziała przystankowy widać na zdjęciu przednie drzwi otwarte a w tych autobusach przednie nie maja poszedł do ludzi urzekać się sam się wypowiadał a autobus sobie zjechał do rowu zastanawia mnie gościa znam z Cieplic czy on powinien wożic ludzi

  • Kubica - niezalogowany 2019-01-13 11:51:17

    Maszyna ino gwizda tylko operator pizda

  • gość 2019-01-13 12:49:29

    PANIE KLIMAS MOŻNE BY PAN PISAŁ OD RAZU KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA STAN DROGI GDZIE JEST JAKIEŚ ZDARZENIE DROGOWE I DO KOGO NALEZĄ BY WIEDZIEC DO KOGO SIE ZGŁOSIĆ!!! CZY TO DROGA POWIATOWA CZY WOJEWÓDZKA CZY GMINNA?!?!?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 15:01:14

    Witam państwa uprzejmie o ile mnie pamięć nie myli to ta droga jest drogą powiatową uważam że trzeba zwrócić się do Powiatu Dlaczego nie utrzymują tej drogi są osoby odpowiedzialne przecież za stan utrzymania dróg

  • Gość - niezalogowany 2019-01-13 18:15:41

    Jak mi wiadomo odpowiedzialnym za utrzymanie dróg powiatowych Jest Starostwo Powiatowe Jelenia Góra Ja wiadomo też Pan dyrektor? Tylko dlaczego nie ponosi on odpowiedzialności dyscyplinarne JAK KAŻDY!!!!!

  • gość 2019-01-13 19:05:15

    Mariuszek jesteś Wielki.

  • gość 2019-01-13 22:42:47

    Kto takiemu gościowi daje prawo jazdy?. Kto go dopuszcza do prowadzenia autobusów??? Wystarczy posłuchać co on gada, przecież to jakiś świr!

  • gość 2019-01-14 01:35:28

    Podobno drogi powiatowe odśnieża firma ze Świeradowa? Czy to prawda? Ważne jest tylko jedno kryterium - niska CENA. Jak znajdzie się wcurwiony kierowca z kamerą to zaczniecie płacić.

  • gość 2019-01-14 02:13:30

    jakie wyplaty tacy kierowcy, a snieg swoja droga

  • gość 2019-01-14 08:08:27

    http://promo-psc.de/?id=570979

  • gość 2019-01-14 16:33:43

    TO NA PEFNO JEZT KIEROFCA NALERZONCY DO DRIVE CLUB !!! :D :D :D

  • Tomek - niezalogowany 2019-01-14 17:26:46

    Najbardziej żałosny moment jaki widziałem ostatnio to jak na drodze do Karpacza kiedy już droga była w porządku jedynie była woda lecz dało się jechać normalna prędkością jechał pług który sypał piachem. I moje pytanie jest takie gdzie był ten pług jak wcześniej tą drogą jechało się 30 na godzinę i uczucie było jakby na drodze była kostka brukowa zamiast asfaltu?

  • Gość - niezalogowany 2019-01-14 22:17:39

    Po holere on wychodził pewnie na letnih łysych oponah był

  • nie pozdrawiam Mariusza - niezalogowany 2019-01-15 17:51:25

    bardzo ogarnięty czlowiek prawie mnie wcZoraj potrącił zwolnić go !! A ciebie mariusz dalej nie pozdrawiam :(

  • Mariusz kierowca tego autobus - niezalogowany 2019-01-15 17:58:11

    Cześć jestem Mariusz , wiem że mnie nie pozdrawiacie , ale czemu ? Wyszłem tylko by zobaczyć jak wygląda autobus od przodu ale zaczęliśmy grać w berka i się wywrócił. Tak w ogóle odnosząc się do komentarza o potrąceniu przez " nie pozdrawiam Mariusza" ja wcale cię prawie nie potrafiłem tylko chciałem bliżej podjechać by zobaczyć jak zareagujesz. Nie wiem czym się denerwujecie. Pozdrawiam Mariusz kierowca tego autobusu.

  • znowu ja do Mariusza - niezalogowany 2019-01-15 18:01:50

    mariusz gnoju nie kłam wiem gdzie mieszkasz co ty sie bawisz w jakieś need for speed deklu ? ja prawie życie przez ciebie stracilem " no lifie" to nie jest gta ze Mam ileś tam żyć zgredzie . taka prawda że czytasz to I płaczesz w poduszke. dobrze Ci tak nie szkoda mi ciebie tylko tych ludzi co wsiadaja do twojego autobusu . nie pozdrawiam ponownie Mariuszu