:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Absolutorium Piechowicach - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 19/06/2019 23:58

Pierwszego absolutorium w regionie udzielono w Piechowicach. Kwestia uchwały absolutoryjnej w wielu gminach budzi emocje i kontrowersje. Często bywa poprzedzona burzliwą dyskusją. W Piechowicach tak nie było. Całą sprawę załatwiono niezwykle szybko i sprawnie.

Debata nad raportem o stanie gminy, udzielenie wotum zaufania i udzielenie absolutorium burmistrzowi Piechowic z tytułu wykonania budżetu gminy za rok 2018 były jednymi z głównych punktów obrad XI Sesji Rady Miasta, która odbyła się dziś w sali Piechowickiego Ośrodka Kultury.

W ostatniej nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym ustawodawca wprowadził instytucję raportu o stanie gminy. Ma ona stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Jest to pierwszy tak obszerny dokument obejmujący analizę wielu dziedzin funkcjonowania gminy Piechowice.

- Pragnę w tym miejscu podziękować  pracownikom współpracującym przy jego opracowaniu. Mam nadzieję, że udało się stworzyć dokument, który będzie służył wszystkim i będzie jednocześnie doskonałym materiałem porównawczym dla przyszłorocznego opracowania - podkreślił burmistrz Jacek Kubielski.

Po przedstawieniu raportu, kolejnym punktem w porządku obrad było głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania a następnie absolutorium, które poprzedzone było rozpatrzeniem sprawozdania i oceny z wykonania budżetu gminy Piechowice za rok 2018. Budżetowe sprawozdanie pozytywnie zaopiniowała komisja rewizyjna, a jej przewodniczący Leon Smolczyński, złożył wniosek o udzielenie absolutorium burmistrzowi. Również Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła sprawozdanie burmistrza z wykonania budżetu za rok 2018.

W wyniku podjętych uchwał i wydanych zarządzeń plan budżetu Gminy Miejskiej Piechowice na dzień 31.12.2018 roku osiągnął następujące wielkości:

Dochody budżetowe w Piechowicach ogółem zrealizowano w wysokości 28.755.695,06 zł, co daje wskaźnik zrealizowania planowanej wielkości na poziomie 100,59 %,

Wydatki budżetowe  zrealizowano w wysokości 27.379.120,56 zł, co stanowiło 95,97 % wykonania w stosunku do planu.

Zarówno wotum zaufania jak i absolutorium zostały udzielone jednogłośnie.

Podczas sesji Rada podjęła m.in jeszcze jedną niezwykle istotną uchwałę : W sprawie wystąpienia Piechowic ze spółki Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji spółka  z o.o. z siedzibą w Bukowcu. O tym więcej wkrótce w osobnym artykule.

Absolutorium w Piechowicach

Reklama

absolutorium w piechowicach - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-06-20 12:57:02

    To tylko uchwała która nic nie znaczy ani ni nie daje mieszkancom ruch pozoranctea że niby Piechowice wychodzą z Kswik taki marketing z Wilkowyj

  • gość 2019-06-20 13:41:28

    pozoranctea??? co to jest? Jakiś rodzaj herbaty?

  • Gość - niezalogowany 2019-06-20 14:14:08

    Tak wychodzą z kswik jak remontują wiadukty. Naród to kupi a na stronie miasta przetargi dotyczące rozbiórki. Ludu mój ludu wierz w bajki krasnala wierz.

  • gość 2019-06-20 18:08:13

    kłamstwo to podstawa jego kompani, kłamstwo jak widać ma krótkie nogi, mądrzy nie uwierzyli a reszta to porażka, ale

  • Zenek - niezalogowany 2019-06-20 21:52:56

    Jedyny odważny co próbuje wyjść z kswik, a czy dwaj panowie k z drugiego zdjęcia przypadkiem nas tam nie wprowadzili za rządów Zofii G.? Czy mnie pamięć myli?

  • Zenek - niezalogowany 2019-06-20 22:00:14

    Ktoś pamięta tamten skład rady co weszliśmy do tej spółki?

  • gość 2019-06-21 13:17:00

    CO TY CZŁOWIEKU CHRZANISZ, JAKI ODWAŻNY, chyba,że swój swego poznał. Szkoda cokolwiek pisać ,ale orłów tam nie widać i nie słychać, gdzie zostaną popchnięci tam padają.A p.Kamiński to przypadkiem nie jest siostrzeńcem p.Z G?? Aby po przerwie kontynuować nic nie robienie....

  • gość 2019-06-21 13:22:44

    Oj bidulki, też w niebieskich marynarkach ? Liczą ,że jakaś mądrość spłynie , ale to chyba nie w tej kadencji i nie na nich. Dobrze że weekend, to odpoczną (po odpoczynku ciężkim).
    Mimo wszystko weekendowo pozdrawiam tych co mogą nic nie robić, trzeba się tylko wykazać 1 x na ...lat.

  • Gość - niezalogowany 2019-06-21 19:46:11

    Bidulki niebieskie, obaj już swoje lata na rzecz miasta przerobili z jakim skutkiem widać nędza ale nie pinędza. Kamiński za te 1400 mies trochę długów spłaci a krasnal odżyje

  • Gość - niezalogowany 2019-06-22 13:46:42

    A ta rubensowskich kształtów laseczka między nimi to kto to ? Czy to ta radczyni co ponoć trzęsie całym urzędem tak że się wszyscy po kontach chowają od zuku aż do burmistrza ?

  • gość 2019-06-25 10:29:23

    B.dobrze ,że Pani Skarbnik jest na tym zdjęciu, przynajmniej jedna osoba zadowolona z życia .

  • BABKA - niezalogowany 2019-06-26 17:29:15

    Dobrze by było, żeby radni przed podjęciem uchwały o wyjściu z KSWiK przeanalizowali możliwości prawne takiego wyjścia. Raczej czarno to widzę. No chyba, że to taki propagandowy chwyt.....

  • Gość - niezalogowany 2019-06-30 06:13:37

    Ani wzrostu ani rozumni

  • Zażenowany - niezalogowany 2019-06-30 21:53:47

    A czego się ludzie spodziewaliście po tym człowieku , rozwoju miasta ????? Następnym razem dziesięć razy się zastanówcie na kogo głosujecie. Naprawdę tak trudno było ocenić pracę pana JK przez tyle lat w urzędzie czy też efekty pracy radnych w minionych kadencjach ? Porównajcie inne gminy na naszym terenie.Ile inwestycji w nich przeprowadzono i środków pozyskano. .Zacznijcie ludzie myśleć z troską o naszym pięknym miasteczku. ROZLICZAJCIE SWOICH RADNYCH I BURMISTRZA Z ICH PRACY......BO ONI SĄ DLA WAS A NIE ODWROTNIE....

  • gość 2019-07-02 08:12:59

    mieszkańcy Piechowic głosują zawsze na obiecanki i już śnią o tym co dostaną jak dobrze wybiorą ,mają bardzo krótką i wybiórczą pamięć. Ponieważ jedyne prawdy to takie , że za pieniądze nie kupi się zdrowia i mądrości, stąd pozostajemy w tej kadencji w nieutulonym żalu.

  • gość 2019-07-21 22:43:41

    Ode mnie wotum nieufności w całym wymiarze...Jeszcze niestety cztery lata ...

Dodajesz jako: |