:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Samorząd, Absolutorium Piechowicach - zdjęcie, fotografia
Portal 24jgora.pl 19/06/2019 23:58

Pierwszego absolutorium w regionie udzielono w Piechowicach. Kwestia uchwały absolutoryjnej w wielu gminach budzi emocje i kontrowersje. Często bywa poprzedzona burzliwą dyskusją. W Piechowicach tak nie było. Całą sprawę załatwiono niezwykle szybko i sprawnie.

Debata nad raportem o stanie gminy, udzielenie wotum zaufania i udzielenie absolutorium burmistrzowi Piechowic z tytułu wykonania budżetu gminy za rok 2018 były jednymi z głównych punktów obrad XI Sesji Rady Miasta, która odbyła się dziś w sali Piechowickiego Ośrodka Kultury.

W ostatniej nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym ustawodawca wprowadził instytucję raportu o stanie gminy. Ma ona stanowić podsumowanie pracy burmistrza w poprzednim roku kalendarzowym. Jest to pierwszy tak obszerny dokument obejmujący analizę wielu dziedzin funkcjonowania gminy Piechowice.

- Pragnę w tym miejscu podziękować  pracownikom współpracującym przy jego opracowaniu. Mam nadzieję, że udało się stworzyć dokument, który będzie służył wszystkim i będzie jednocześnie doskonałym materiałem porównawczym dla przyszłorocznego opracowania - podkreślił burmistrz Jacek Kubielski.

Po przedstawieniu raportu, kolejnym punktem w porządku obrad było głosowanie nad udzieleniem burmistrzowi wotum zaufania a następnie absolutorium, które poprzedzone było rozpatrzeniem sprawozdania i oceny z wykonania budżetu gminy Piechowice za rok 2018. Budżetowe sprawozdanie pozytywnie zaopiniowała komisja rewizyjna, a jej przewodniczący Leon Smolczyński, złożył wniosek o udzielenie absolutorium burmistrzowi. Również Regionalna Izba Obrachunkowa pozytywnie oceniła sprawozdanie burmistrza z wykonania budżetu za rok 2018.

W wyniku podjętych uchwał i wydanych zarządzeń plan budżetu Gminy Miejskiej Piechowice na dzień 31.12.2018 roku osiągnął następujące wielkości:

Dochody budżetowe w Piechowicach ogółem zrealizowano w wysokości 28.755.695,06 zł, co daje wskaźnik zrealizowania planowanej wielkości na poziomie 100,59 %,

Wydatki budżetowe  zrealizowano w wysokości 27.379.120,56 zł, co stanowiło 95,97 % wykonania w stosunku do planu.

Zarówno wotum zaufania jak i absolutorium zostały udzielone jednogłośnie.

Podczas sesji Rada podjęła m.in jeszcze jedną niezwykle istotną uchwałę : W sprawie wystąpienia Piechowic ze spółki Karkonoski System Wodociągów i Kanalizacji spółka  z o.o. z siedzibą w Bukowcu. O tym więcej wkrótce w osobnym artykule.

Absolutorium w Piechowicach

Reklama

absolutorium w piechowicach - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-06-20 12:57:02

  To tylko uchwała która nic nie znaczy ani ni nie daje mieszkancom ruch pozoranctea że niby Piechowice wychodzą z Kswik taki marketing z Wilkowyj

 • gość 2019-06-20 13:41:28

  pozoranctea??? co to jest? Jakiś rodzaj herbaty?

 • Gość - niezalogowany 2019-06-20 14:14:08

  Tak wychodzą z kswik jak remontują wiadukty. Naród to kupi a na stronie miasta przetargi dotyczące rozbiórki. Ludu mój ludu wierz w bajki krasnala wierz.

 • gość 2019-06-20 18:08:13

  kłamstwo to podstawa jego kompani, kłamstwo jak widać ma krótkie nogi, mądrzy nie uwierzyli a reszta to porażka, ale

 • Zenek - niezalogowany 2019-06-20 21:52:56

  Jedyny odważny co próbuje wyjść z kswik, a czy dwaj panowie k z drugiego zdjęcia przypadkiem nas tam nie wprowadzili za rządów Zofii G.? Czy mnie pamięć myli?

 • Zenek - niezalogowany 2019-06-20 22:00:14

  Ktoś pamięta tamten skład rady co weszliśmy do tej spółki?

 • gość 2019-06-21 13:17:00

  CO TY CZŁOWIEKU CHRZANISZ, JAKI ODWAŻNY, chyba,że swój swego poznał. Szkoda cokolwiek pisać ,ale orłów tam nie widać i nie słychać, gdzie zostaną popchnięci tam padają.A p.Kamiński to przypadkiem nie jest siostrzeńcem p.Z G?? Aby po przerwie kontynuować nic nie robienie....

 • gość 2019-06-21 13:22:44

  Oj bidulki, też w niebieskich marynarkach ? Liczą ,że jakaś mądrość spłynie , ale to chyba nie w tej kadencji i nie na nich. Dobrze że weekend, to odpoczną (po odpoczynku ciężkim).
  Mimo wszystko weekendowo pozdrawiam tych co mogą nic nie robić, trzeba się tylko wykazać 1 x na ...lat.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-21 19:46:11

  Bidulki niebieskie, obaj już swoje lata na rzecz miasta przerobili z jakim skutkiem widać nędza ale nie pinędza. Kamiński za te 1400 mies trochę długów spłaci a krasnal odżyje

 • Gość - niezalogowany 2019-06-22 13:46:42

  A ta rubensowskich kształtów laseczka między nimi to kto to ? Czy to ta radczyni co ponoć trzęsie całym urzędem tak że się wszyscy po kontach chowają od zuku aż do burmistrza ?

 • gość 2019-06-25 10:29:23

  B.dobrze ,że Pani Skarbnik jest na tym zdjęciu, przynajmniej jedna osoba zadowolona z życia .

 • BABKA - niezalogowany 2019-06-26 17:29:15

  Dobrze by było, żeby radni przed podjęciem uchwały o wyjściu z KSWiK przeanalizowali możliwości prawne takiego wyjścia. Raczej czarno to widzę. No chyba, że to taki propagandowy chwyt.....

 • Gość - niezalogowany 2019-06-30 06:13:37

  Ani wzrostu ani rozumni

 • Zażenowany - niezalogowany 2019-06-30 21:53:47

  A czego się ludzie spodziewaliście po tym człowieku , rozwoju miasta ????? Następnym razem dziesięć razy się zastanówcie na kogo głosujecie. Naprawdę tak trudno było ocenić pracę pana JK przez tyle lat w urzędzie czy też efekty pracy radnych w minionych kadencjach ? Porównajcie inne gminy na naszym terenie.Ile inwestycji w nich przeprowadzono i środków pozyskano. .Zacznijcie ludzie myśleć z troską o naszym pięknym miasteczku. ROZLICZAJCIE SWOICH RADNYCH I BURMISTRZA Z ICH PRACY......BO ONI SĄ DLA WAS A NIE ODWROTNIE....

 • gość 2019-07-02 08:12:59

  mieszkańcy Piechowic głosują zawsze na obiecanki i już śnią o tym co dostaną jak dobrze wybiorą ,mają bardzo krótką i wybiórczą pamięć. Ponieważ jedyne prawdy to takie , że za pieniądze nie kupi się zdrowia i mądrości, stąd pozostajemy w tej kadencji w nieutulonym żalu.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Motor Honda NT 650 Deauville

Witam serdecznie, Mam do zaoferowania wspaniały motor Honda NT 650 Deauville z 2000 roku o przebiegu 86 790 km. Ubezpieczeń oraz przegląd do..


Zobacz ogłoszenie

Nowoczesne mieszkanie w

Biuro nieruchomości Aplauz oferuje do sprzedaży komfortowe mieszkanie 3 pokojowe w centrum miasta. Na powierzchnię 61,9 m2 mieszkania składa się:..


Zobacz ogłoszenie

Wynajem bus 9 os. Opel Vivaro

Oferujemy wynajem busów 9 osobowych, doba już od 200 zł. Roczniki 2016, zadzwoń i zarezerwuj już dziś!


Zobacz ogłoszenie

M2 po remoncie Cieplice

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie w centrum Cieplic - bardzo blisko Placu Piastowskiego, Parku Zdrojowego, Szkół..


Zobacz ogłoszenie

Jasne mieszkanie do remontu

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu mieszkanie dwupokojowe do remontu w Jeleniej Górze. Zlokalizowane na Zabobrzu I, bardzo blisko rynku,..


Zobacz ogłoszenie

MZK sp. z o.o. zatrudni

Miejski Zakład Komunikacyjny sp. z o.o. w Jeleniej Górze zatrudni do pracy Kierowców. Wymagania niezbędne: - wykształcenie min. zawodowe, - prawo..


Zobacz ogłoszenie

M2 z balkonem - Zabobrze !!!

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje na sprzedaż mieszkanie o powierzchni 55,43 m2 na Zabobrzu w Jeleniej Górze. Mieszkanie z balkonem na ostatnim..


Zobacz ogłoszenie

Spawacz Bautzen

Runtime Services GmbH w Bischofswerda jest częścią jednej z największych Agencji Pracy w Niemczech. Do stałej współpracy poszukujemy spawaczy MAG..


Zobacz ogłoszenie

M3 do remontu w centrum

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży mieszkanie z ogromnym potencjałem w centrum Jeleniej Góry. Nieruchomość o powierzchni..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie do remontu w

Prezentujemy Państwu nieruchomość znajdującą się w Piechowicach - malowniczej miejscowości niedaleko Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby...


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę

Zatrudnię sprzedawcę / doradcę klienta - E-papierosy MANSO – Galeria Sudecka Zatrudnię doradcę klienta na stoisko z e-papierosami MANSO które..


Zobacz ogłoszenie

Stolarz, usługi stolarskie,

Drewniarnia to ręczna manufaktura, która stawia na wyjątkowy i oryginalny design. Zajmujemy się wytwarzaniem, obróbką oraz renowacją drewna. Nasze..


Zobacz ogłoszenie

Stylowe M3 w zielonej części

Biuro nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży przestronne mieszkanie położone w cichej i zielonej części Cieplic. Nieruchomość..


Zobacz ogłoszenie

Kominki, Kotły, Piecyki

Poszukujesz kominka, piecyka lub ogrzewania? Świetnie trafiłeś. Zapraszamy do naszego salonu:


Zobacz ogłoszenie

Duży lokal w centrum pod

Biuro nieruchomości Aplauz przedstawia Państwu do sprzedaży lokal użytkowy położony w sercu Jeleniej Góry - przy głównym deptaku prowadzącym na Plac..


Zobacz ogłoszenie

Rozkładowe M3 gotowe do

Biuro Nieruchomości Aplauz prezentuje Państwu do sprzedaży nieruchomość położoną na wysokim parterze na Jeleniogórskim Zabobrzu III. Mieszkanie o..


Zobacz ogłoszenie

Studio Treningu Personalnego

Studio treningu personalnego to miejsce, w którym w sposób efektywny i bezpieczny uczę prawidłowego wykonywania ćwiczenia, dobieram najbardziej..


Zobacz ogłoszenie

Praca magisterska licencjat

Pracami tego typu zajmuję się od lat. Właściwie zawodowo. Zawsze staram się aby były jak najlepsze. Podchodzę do tego w sposób profesjonalny..


Zobacz ogłoszenie

Lokal handlowy do wynajęcia -

Do wynajęcia lokal handlowy w centrum Szklarskiej Poręby. Duże witryny, lokal na parterze. W sąsiedztwie - Lidl, bank, poczta i wiele innych..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez 24jgora.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

WOSKAR Z WOŚ J WOŚ I JANULEWICZ Sp.J. z siedzibą w Podgórzyn 58-562, Żołnierska 89

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"